poniedziałek, 11 sierpnia 2014

TRAVEL #1 - Bośnia i Hercegowina, Chorwacja.

Dawno mnie tu nie było, ale jestem z powrotem. Przez ten cudowny czas gościłam w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji, jak już za pewne wiecie z tytułu posta.

Celem mojej podróży była Bośnia i Hercegowina, hotel ZENIT w miejscowości Neum. Ogólnie hotel jak hotel, chociaż w lepszych bywałam, nie mniej jednak na jedzenie narzekać nie można. Minusami są: płatne wi-fi (2 euro - godzina) i liczba schodów, jaką trzeba pokonać żeby dojść na plażę (ponad 100). Okolica jest przepiękna. Morze Adriatyckie doskonale widać z gór, które otaczają zatokę. Przy kąpielach w morzu niezbędnikiem są buty na jeżowce, przy okazji wygodniej jest nam poruszać się w nich po plaży żwirowej.

widok z balkonu mojego pokoju

jeżowiec złapany w morzu przez ratownika

Podczas mojego wyjazdu odwiedziłam Mostar. Bardzo urokliwe miasteczko, przez które przepływa Neretwa - rzeka która doskonale wygląda z tamtejszych mostów. Miejscowość oferuje wiele różnych pamiątek oraz muzeum. Można również obserwować skoki z mostu do Neretwy. Główną atrakcją tego miejsca (według mnie) są wodospady. Niestety nie mam stamtąd żadnych zdjęć, czego bardzo żałuję, jednak bardziej zajęta byłam chodzeniem bo skałkach, z których spływała zimna woda. 
zdjęcie zrobione na przystanku w drodze do Mostaru

Zawitałam także w przepięknym mieście w Chorwacji - Dubrowniku. Można powiedzieć, że to najcudowniejsze miasto w jakim byłam. Świetny widok na morze. Pejzażowi towarzyszą skały, dużo zieleni oraz kwiaty. Miejsce bogate jest w piękne zabytki, jest co oglądać. Jedynym minusem są koszmarnie wysokie ceny, do tego obowiązuje jedna waluta - kuny. W mieście rosną palmy, więc można się chociaż w minimalnym stopniu poczuć jak w Kalifornii. Można tam spotkać wiele ciekawych ludzi z różnych krajów, w moim przypadku byli to Azjaci, a dokładniej - Japończycy. Zdecydowałam się na krótką rozmowę z uroczymi Japonkami. 

piękne zabytki Dubrownika
widoki
palmy w Dubrowniku
rybki 

Mam nadzieję, że długo oczekiwany post Wam się spodobał. Wracamy do regularności!

4 komentarze:

 1. Ale ładnie! Wybrałabym się gdzieś za granicę. :)) Świetne zdjęcia.
  http://ania-jestem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dubrownik jest świetny, chociaż jak dla mnie zdecydowanie zbyt wiele osób tam jest. ;) a do BiH chętnie bym się wybrała i chyba w przyszłym roku pojadę tam, bo w tym moi znajomi byli na objazdowej, samochodowej wycieczce na całych Bałkanach i bardzo sobie ją zachwalali. :)
  pozdrawiam.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. lel wszyscy gdzies wyjeżdżają, tylko ja siedzę w domu
  jestem biednym dzieckiem, które nigdy nie było za granicą : //

  OdpowiedzUsuń
 4. ale ci zazdroszczę! Ja całe lato w domu :(
  http://zyjemyslowami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń