wtorek, 1 lipca 2014

Life without the Internet.

Ostatnimi czasy zaczęłam zastanawiać się nad odpowiedzią na pytanie - dlaczego tak ciężko jest tam funkcjonować bez internetu? W XXI wieku mamy nowoczesne urządzenia, czyli smartphone'y, tablety, laptopy, notebooki, komputery, etc., na mocy czego internet możemy mieć gdzie i kiedy nam się podoba. Kiedyś internetu używaliśmy w głównej mierze do zdobycia niezbędnych informacji. Teraz internetu używamy niemal do wszystkiego. Możemy tu grać w gry, czytać informacje ze świata, czytać książki, robić zakupy, itd. Jednak to nie wszystko. Facebook, twitter, instagram, ask - portale społecznościowe. Nie są one nikomu z nas obce. Wszyscy dobrze wiemy do czego służą. Są dość przydatne, m.in. do porozumiewania się z innymi ludźmi, bycia na bieżąco. Większość osób jest od tych portali uzależniona. Nie mówię tutaj o jakimś wielkim nałogu, jednak co jakiś czas odczuwamy potrzebę sprawdzenia tych portali.
Ludzie bez internetu by zwariowali. Nie wiedzieliby co ze sobą zrobić. Jestem trochę ciekawa jaki byłby świat bez tych nowoczesnych urządzeń.  Jak myślicie, jaki byłby świat bez komputerów, czy telefonów lub bez internetu?

5 komentarzy:

 1. Wydaje mi się, że aktualnie świat bez internetu nie miał by prawa bytu. Jest to chyba najpopularniejsza i najprostsza droga do zdobycia informacji, i nie tylko. Sięgamy tam też po rozrywkę i dla zabicia wolnego czasu. Kiedyś ludzie sobie bez tego radzili, dzisiaj, kiedy jesteśmy do tego przyzwyczajeni, nie dalibyśmy sobie rady.

  http://pastel-poison.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny post pozdrawiam :)
  http://lolllablog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że teraz byłoby ciężko funkcjonować bez internetu. Ludzie za bardzo są do niego przyzwyczajeni i zwyczajnie leniwi by chociażby poszukać potrzebnych informacji w książkach, czy encyklopediach. Jeszcze 10 lat temu byłoby to nie do pomyślenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie piszesz :) Fajna notka. Też jestem bardzo ciekawa co by sie stało gdyby zabrakło ludziom internetu.

  Może wspólna obserwacja?
  http://natis-ka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie lepszy. Ładne zdjęcia. ;)

  zapraszam: http://qllever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń